Alla resultat från SPT 2
SPT 2 spelas på Every Padel i Åby utanför Göteborg 29 april — 1 maj.
Här hittar du samtliga resultat från åttondelsfinalerna och framåt.
Dam
Final
Åsa Eriksson Krüeger/Ida Jarlskog mot
Baharak Soleymani/Sara Pujals
Resultat: 6-2, 6-3
Semifinal
Anna Åkerberg/Silvia Lopez mot
Åsa Eriksson Krüeger/Ida Jarlskog
Resultat: 6-4, 3-6, 6-4
Matilda Hamlin/Ajla Behram mot
Baharak Soleymani/Sara Pujals
Resultat: 6-1, 6-4
Kvartsfinal
Anna Åkerberg/Silvia Lopez mot
Linnéa Skymberg/Maja Eriksson
Resultat: 6-2, 1-6, 6-4
Åsa Eriksson Krüeger/Ida Jarlskog mot
Anna-Klara Ahlmer/Maria Picio
Resultat: 6-0, 7-6
Matilda Hamlin/Ajla Behram mot
Antonette Andersson/Billie Gajic
Resultat: 3-6, 7-6, 7-5
Saana Sarteinen/Ella Sillanpää mot
Baharak Soleymani/Sara Pujals
Resultat: 3-6, 5-7
Åttondelsfinal
Anna Åkerberg/Silvia Vidal mot
Beatrice Cedermark/Cornelia Lister
Resultat: 6-3, 6-2.
Johanna Nissén Karlsson/Sara Annvik mot
Linnéa Skymberg/Maja Eriksson
Resultat: 1-6, 2-6
Åsa Eriksson Krüeger/Ida Jarlskog mot
Evelina Hennigor/Tea Hylander
Resultat: 7-6, 6-4
Anna-Klara Ahlmer/Maria Picio mot
Lisa Andersson/Emmie Ekdahl
Resultat: 6-3, 7-5
Matilda Hamlin/Ajla Behram mot
Sandra Wallin/Malin Talcoth
Resultat: 6-4, 6-3
Smilla Lundgren/Catarina Santos mot
Antonette Andersson/Billie Gajic
Resultat: 6-4, 6-1
Rebecca Nielsen/Raquel Segura mot
Saana Sarteinen/Ella Sillanpää
Resultat: 3-6, 2-6
Elsa Mehner/Hanna Börjesson mot
Baharak Soleymani/Sara Pujals
Resultat: 6-4, 6-7, 6-1
Herr
Final
Cayetano Rocafort/Jose Gaspar mot
Rikard Rååd/Teodoro Zapata
Resultat: 6–7, (9), 0–6
Semifinal
Cayetano Rocafort/Jose Gaspar mot
Linus Frost/Pablo Figueroa
Resultat: 6-1, 6-4
Viktor Stjern/Pierre Bonfré mot
Rikard Rååd/Teodoro Zapata
Resultat: 3-6, 4-6
Kvartsfinal
Cayetano Rocafort/Jose Gaspar mot
Claudio Lanzinger/Fran Sosa
Resultat: 6-2, 6-3
Gustav Eriksson/Adam Gustafsson mot
Linus Frost/Pablo Figueroa
Resultat: 3-6, 1-6
Viktor Stjern/Pierre Bonfré mot
Per Hjalmarson/Staffan Falkenström
Resultat: 7-6, 6-3
Rikard Rååd/Teodoro Zapata mot
Anton Andersson/Johan Brunström
Resultat: 6-1, 6-4
Åttondelsfinal
Cayetano Rocafort/Jose Gaspar mot
Albin Olsson/Olle Andersson
Resultat: 6-2, 6-2
Claudio Lanzinger/Fran Sosa mot
Christoffer Persson/John Larsson
Resultat: W.O. Lanzinger/Fran Sosa vidare.
Oscar Axelsson/Isak Arvidsson mot
Gustav Eriksson/Adam Gustafsson
Resultat: 3-6, 6-3, 1-6
Filip Svensson/Jonas Björkman mot
Linus Frost/Pablo Figueroa
Resultat: 5-7, 3-6
Viktor Stjern/Pierre Bonfré mot
Adam Knutsson Sundblad/Diego Svensson
Resultat: 6-3, 7-6
Alex Regner/Sergi Guimet mot
Per Hjalmarson/Staffan Falkenström
Resultat: 4-6, 2-6
Rikard Rååd/Teodoro Zapata mot
Daniel Appelgren/Fran Cepero
Resultat: 5-7, 6-3, 6-4
Max Sjövall/Guillermo Demianiuk mot
Anton Andersson/Johan Brunström
Resultat: 4-6, 5-7